Festiwal GRA Z TEATREM 2024

IV Edycja festiwalu GRA Z TEATREM –
Festiwal teatrów podwórkowych w Poznaniu
23-25 sierpnia

60 rocznica Odin Teatret

 

 

 

 

PROGRAM

23.08 godz. 21:00 Teatr Biuro Podróży “Kaspar”,  spektakl plenerowy
Liceum Plastyczne im. P. Potworowskiego, ul. Junikowska 35

24.08 godz. 15:30 Eugenio Barba, Odin Teatret  “Zdobycie Różnicy”- film i prelekcja, z nim rozmawia Prof. Juliusz Tyszka, Collegium Minus, sala 17, Ul. Wieniawskiego 1 ( ograniczona liczba osób)

24.08 godz. 21:00 Buried Dance Theatre “Homo homini porcus”,
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu ul. Ratajczaka 38/40

25.08 godz. 12:00 Kolekttacz ” Frajda Granda Bzik”- spektakl dla dzieci od trzech lat i warsztaty
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40

25.08 godz. 21:00 Julia Varley, Odin Teatret “A charakter that cannot die”,
Dziedziniec Zamkowy C.K Zamek, wejście od Al. Niepodległości

IV edycja Festiwalu w tym roku gości pięć wydarzeń w ciągu trzech dni – 4 spektakle, prelekcję, warsztaty dla dzieci – i ma zaszczyt uczcić 60-lecie Odin Teatret w Poznaniu dwoma spotkaniami:

publicznym spotkaniem z Eugenio Barbą – który zaprezentuje film „Zdobycie różnicy” i porozmawia z prof. Juliuszem Tyszką i publicznością w Collegium Minus, oraz spektaklem ” A character that cannot die” (Postać, która nie może umrzeć) Julii Varlej, od lat 70-tych aktorki Odin Teatret, którego bohaterem jest Mr Peanut, już mityczna postać, która pojawiła się na całym świecie, w reżyserii Eugenio Barby. Oba wydarzenia tłumaczone na język polski.

Teatr plenerowy z Biurem Podróży, poznańską grupą o międzynarodowej sławie, prezentującą “Kaspar”, spektakl inspirowany postacią Kaspara Hausera, tajemniczego „wilczego” dziecka, które niespodziewanie pojawiło się na placu Norymberskim w 1822 roku, wychowywane bez kontaktu z ludźmi, nazwany sierotą Europy, wokół którego zrodziły się kontrowersje i napięcia.

“Homo Homini Porkus” to spektakl taneczny młodego poznańskiego Buried Dance Theatre inspirowany Folwarkiem zwierzęcym G. Orwella:  spektakl otwiera dialog na temat  współczesnych wystąpień społeczeństwa przeciw prześladowaniu, wykluczeniu, niesprawiedliwości, okrucieństwu, zaniedbaniu, to taniec jako sztuka oporu.

Trzy performerki w swobodny, otwarty i włączający sposób budują i odkrywają wielozmysłowy świat. To ich historia o eksperymentowaniu, dojrzewaniu, poznawaniu samych siebie i odkrywaniu innych. Kolekttacz przedstawia “Frajda granda bzik”,  spektakl o spotkaniu ciał, energii, skojarzeń, dla dzieci od 3 roku życia i bliskich im dorosłych. Spotkaniu towarzyszą obiekty sensoryczne Intibag. 

Warsztaty dedykowane dzieciom od 3 lat i bliskim dorosłym, także uczestnikom i uczestniczkom ze szczególnymi potrzebami.

Eugenio Barba

 

designed by teslathemes